Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

98. rocznica odzyskania niepodległości w Jarosławiu

11 listopada 2016 r. w 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, tuż po zmroku, w przepięknej, podświetlonej biało - czerwonymi barwami narodowymi scenerii Ratusza, jarosławianie uczcili po raz kolejny tak ważne dla nich święto. W uroczystościach udział wzięli również członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej "Rozwój i Postęp". Kwiaty w imieniu stowarzyszenia złożyli prezes Jerzy Kudła oraz członek stowarzyszenia Wojciech Nalepa. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się pod tablicą na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury upamiętniającą 20. rocznicę wyjścia z Ziemi Jarosławskiej Kompanii Legionów w boje o wolność Ojczyzny, a następnie zgromadzono się pod pomnikiem Przyjaźni Polsko - Węgierskiej i kopijnikiem poświęconym pamięci majora Leona Czechowskiego. Tuż po złożeniu kwiatów, w Parafii pw. Bożego Ciała została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny,a po niej uroczystości na jarosławskim Rynku i złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą polskich żołnierzy poległych, pomordowanych i okaleczonych w I i II wojnie światowej, uczestników powstań narodowych, partyzantów, bohaterów walki o niepodległość Polski, prześladowanych i umęczonych w więzieniach, łagrach i obozach koncentracyjnych.
Piękna uroczystość, mnóstwo zaproszonych gości, młodzieży, strzelców z pochodniami, poczty sztandarowe, licznie zgromadzeni mieszkańcy Jarosławia i wszechogarniająca radość oraz duma z bycia Polakiem - patriotą wypełniły ten dzień.

Polecamy