Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hołd oddany majorowi Władysławowi Kobie

16 września 2016 r. w Jarosławiu miały miejsce niezwykłe uroczystości patriotyczno - religijne związane z postacią majora Kapitana Koby - jarosławianina, ostatniego prezesa Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Okręgu Rzeszów, zamordowanego 67 lat temu na Zamku w Rzeszowie. Po 67. latach major Władysław Koba spoczął w rodzinnym grobie w Przemyślu, obok żony i córki. Wcześniej został z honorami pożegnany przez rodzinę, gości, mieszkańców, wojsko i młodzież, najpierw w Jarosławiu, a następnie w Przemyślu.
W uroczystościach pożegnalnych, uczestnicząc we Mszy św. żałobnej oraz pod pomnikiem poświęconym majorowi, wzięli udział również członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej "Rozwój i Postęp". Wiązankę kwiatów pod pomnikiem złożyli prezes Jerzy Kudła wraz z Wojciechem Nalepą.

 

Polecamy